X KAPAT
X KAPAT

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
UĞUR MUMCU ALTINOLUK'TA ANILDI
Tüm haberler için tıklayın >>

 

Araştırmacı yazar Uğur Mumcu katledilişinin 21.yılında Altınoluk’ta anıtı başında anıldı.
 
            Altınoluk Demokrasi Platformu bileşenlerince hazırlanan anma etkinliği Uğur Mumcu anıtına çelenk sunumu ile başladı. Anma etkinliğine Altınoluk Belediye Başkan Vekili Zekai İnce, CHP Edremit Belediye Başkan Adayı Kamil Saka, CHP İlçe Başkanı Yurt Yıldırım, CHP Altınoluk Belde Başkanı Ömer Faruk Gültekin ve yönetimi, Mahaller Muhtarları, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Oldukça yoğun katılımın gerçekleştiği anma etkinliğinde Altınoluk Belediye Başkan Vekili Zekai İnce bir konuşma gerçekleştirdi. Uğur Mumcu’nun ilkeli, yurtsever ve Atatürkçü kimliği ile aydınlamanın öncülerinden olduğunu vurgulayan ve bugün ülkemizde yaşanan tüm zorluklardan ve bugünlerin geçeceğine olan inancından bahsettiği konuşmasında Başkan Vekili Zekai İnce “ Uğur Mumcu’nu ardından Prof. Ahmet Taner Kışlalı şunları söylemişti. Sönen her mumun ardından onlarcasını yakın. “Böylece mumlar değil, karanlık isteyenlerin nefesleri tükenecektir.” Bizlerde karanlık isteyenlerin nefesleri tükeninceye kadar onlarca, yüzlerce, binlerce mum dikmeye devam edeceğiz. Ulusal kaynaklarımızı, bağımsızlığımızı, onurumuzu, umutlarımızı, geleceğimizi ve Ulusal bütünlüğümü parça parça edip, emperyalist güçlere peşkeş çekmek için, adeta birbirleri ile yarış halinde olanlar asla başarılı olamayacak ve sonları hüsran olacaktır. Ülkemizde yaşanan tüm bu zorluklar karşısında bizler asla umutsuz değiliz. Çünkü umutsuz olmak, teslimiyeti baştan kabul etmektir.” dedi.
Altınoluk Belediye Başkan Vekili Zekai İnce’nin konuşmasının ardından şiirler ve basın bildirisinin okunması, Uğur Mumcu’nun anıtına karanfillerin konulması sonrasında kortej ve dövizler eşliğinde Cumhuriyet Meydanı’na yapılan yürüyüş ile devam etti. Cumhuriyet Meydanı’nda da 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Atatürk anıtına çelenk sunumu ile program son buldu.

 

Tüm haberler için tıklayın >>
» Altınoluk Resim Galerileri